بیست و یکمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی خراسان جنوبی

در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد؛ ایجاد «سازمان زرشک، زعفران و عناب» در خراسان جنوبی

بیست و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان با محوریت بررسی مشکلات و ارائه راهکارها برای توسعه و حفظ واحدهای تولیدی صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی استان و ارائه نظرات کارشناسی درخصوص راه های دستیابی به بازار فروش این محصولات برگزار شد.
محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی بیرجند در این جلسه با اشاره به پتانسیل‌های خراسان‌جنوبی در بخش‌های مختلف اظهارکرد: ایجاد بانک اطلاعاتی از محصولات تولیدی استان،مشخص کردن محصولات و تولیداتی که نیاز به بازارسازی و توسعه بازار دارند با تعیین ظرفیت‌های تولیدی استان، تجزیه و تحلیل بازارهای هدف متناسب و مرتبط با محصولات تولیدی استان و تعیین استراتژی‌های ورود به بازار هدف در دو بخش بازارهای هدف داخلی و خارجی از جمله ضرورت‌ها است.
وی بیان‌کرد: تقویت صنایع بسته‌بندی متناسب با محصولات مختلف جهت افزایش مزیت رقابتی و حضور موفق در بازارهای هدف، تبلیغات مناسب و معرفی محصولات استان از طریق صدا و سیما، ارتباط با فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور جهت فروش محصولات استان، لزوم توجه ویژه به برندسازی، ورود سازمان تعاونی روستایی جهت خرید محصولات استان نیز باید صورت گیرد.
احتشام ادامه‌داد: تشکیل کنسرسیوم، عرضه محصولات خراسان‌جنوبی در فروشگاه‌ها، بازارهای روز، میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌های سراسرکشور، حضور در نمایشگاه های محلی فروش در سایر استان‌ها، ارائه محصولات استان در نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و فراهم نمودن زمینه مناسب جهت فروش اینترنتی و تسهیل فروش از طریق اداره پست نیز باید پیگیری شود.
رئیس اتاق بازرگانی با اشاره به محصولات استراتژیک و رتبه و جایگاه استان در تولید و صادرات این محصولات، بر لزوم توجه ویژه به بازار این محصولات و نقش آن در ارزآوری تأکید کرد.
در ادامه هریک از حاضران در جلسه به بحث و تبادل نظر در خصوص راه‌های دستیابی به بازار فروش محصولات استان پرداختند.
با باتوجه به مزیت استان در بخش محصولات کشاورزی زرشک، زعفران و عناب و همچنین بهره برداری سایر استان‌ها از فرصت مزیت های محصولات کشاورزی همچون چای و شیلات در جهت ایجاد سازمان چای در استان گیلان و سازمان شیلات در استان سیستان و بلوچستان، پیشنهاد ایجاد «سازمان زرشک، زعفران و عناب» توسط سازمان‌های ذی ربط و تشکیل کنسرسیوم محصولات استراتژیک استان با پایلوت محصول زرشک به محوریت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند و مشارکت سازمانهای مرتبط و شرکت شهرک‌های صنعتی مطرح گردید.
همچنین پیشنهاد گردید به منظور جلوگیری از موازی‌کاری و جزیره‌ای عمل نمودن، تمهیداتی اتخاد گردد که کلیه تشکل‌ها، خوشه‌های کسب وکار و … درخصوص صادرات محصول زرشک با محوریت کنسرسیوم زرشک فعالیت نمایند.
تلفیق گردشگری و کشاورزی به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ایجاد شده از طریق اگری‌تورها و جشنواره‌های عکاسی جهت معرفی محصولات استان، تدوین تقویم گردشگری استان با تأیید کلیه سازمان‎های ذیربط دولتی، فرهنگی و امنیتی و تولید محتوای تصویری، ازدیگر پیشنهادات مطرح شده در این جلسه بود.

Leave A Reply

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.