سی و یکمین جلسه کمیته کارشناسی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی پیرو برگزاری بیست و پنجمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوی استان درخصوص “مشکلات نوسازی ماشین آلات معدنی” در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ با حضور نمانیدگان دستگاه های اقتصادی ،خانه معدن و دبیرخانه شورای گفتگو، به صورت حضوری و آنلاین در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهندس احمد پروین، نائب رئیس خانه معدن با بیان گزارش مختصری از اقدامات انجام شده در خصوص مذاکره با هپکو، برگزاری جلسات متعدد، و جلسه شورای گفتگوی استان، بیان داشت: نیاز کلی استان در خصوص ماشین آلات معدنی توسط خانه معدن احصاء و به هپکو و معاونت محترم اقتصادی استان ارسال شده است و این جلسه به عنوان پیش جلسه مذاکره با شرکت مذکور به منظور ارائه پیشنهاداتی درخصوص ایجاد جاذبه و مزیت نسبی جهت حضور شرکت هپکو در استان و تأسیس تعمیرگاه مرکزی ماشین آلات معدنی شرق کشور تشکیل شده است.

مهندس باقری، رئیس خانه معدن استان نیز با بیان توضیحاتی در خصوص مذاکرات اولیه انجام شده با شرکت هپکو با تأکید براینکه در حال حاضر هپکو تنها منبع تأمین ماشین آلات معدنی می باشد افزود: درحال حاضر به دلیل شرایط، بخشنامه ها و قوانین موجود، واردات ماشین آلات دست دوم بسیار دشوار می باشد و به منظور بازسازی ماشین آلاتی که در منطقه شرق کشور در سه استان “خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان” می باشد به دنبال ایجاد کارگاه بازسازی در مرکزیت خراسان جنوبی هستیم و در این خصوص باید با دادن امکانات و مشوق هایی گوی سبقت را از سایر استان ها ربود. وی در ادامه اعلام داشت: هپکو در قدم اول بازسازی را مورد توجه قرارداده و موافقت های اولیه انجام شده است. رئیس خانه معدن با اشاره به حمایت های استانی از سوی معاونت محترم هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیرکل محترم سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیریت محترم بانک صنعت و معدن استان، درخواست نمود پیشنهادات مطرح شده در جهت ایجاد جذابیت در استان برای حضور شرکت هپکو باشد. تا با ایجاد کارگاه بازسازی ماشین آلات شرق کشور هم بخشی از مأموریت آن شرکت محقق و هم نیاز معدنی استان برآورده گردد.
در ادامه جلسه هریک از نمایندگان دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی به ارائه پیشنهادات و راه کارهایی در جهت موضوع مورد بررسی پرداختند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.